Jazykové pobyty v zahraničí
 

 

Nabídka zdarma

Klikněte pro srovnání...

Spočtěte si cenu

 

Od roku 2002

více než 24.000 zákazníků,

spokojenost 98%

Názory našich zákazníků

 

Záruka nejnižší ceny

Pokud najdete nižší nabídku,

uhradíme vám rozdíl v ceně

Naše ceny

 

Jedna z nejprestižnějších

agentur v Evropě

 

Další informace

 

Speciální akce

pro společně cestující přátele a skupiny

 

Zobrazit nabídky

 

Certifikované školy

každou ze škol

jsme osobně navštívili

Vyhledejte si jazykovou školu

 

Osobní cenová nabídka

v pruběhu

dvou pracovních dnů

Požádat o nabídku

 

Každý rok

s námi cestují

studenti z více než 50 zemí

Zkušenosti našich zákazníků

 

110 destinací,

kanceláře v šesti zemích

 

nebo Vám zavoláme zpět!StudyGlobal Jazykové pobyty

Typy ubytování

Vaše spokojenost se všemi službami v průběhu jazykového pobytu je u nás na prvním místě. Proto u našich potenciálních partnerských škol prověřujeme nejen kvalitu nabízených jazykových kurzů, ale i standard ubytování, který je zásadní zejména v případě ubytování u hostitelské rodiny.

Právě proto, že ubytování je důležitou součástí vašeho jazykového pobytu, pro vás vždy hledáme nejvyšší možnou kvalitu za rozumnou cenu. Prosíme, berte na vědomí, že standardy ubytování i ceny se u jednotlivých destinací velmi liší. Pokud se rozhodnete absolvovat jazykový pobyt například v San Diegu nebo v Nice , budete pravděpodobně ubytováni v domě se zahradou a bazénem. Jestliže se budete chtít učit anglicky např. v New Yorku, měli byste počítat s tím, že budete navzdory vyšší ceně ubytováni například v pokoji v bytě činžovního domu. V případě jakýchkoliv problémů se na nás můžete kdykoliv obrátit.

Poznámka: K jazykovému kurzu není bezpodmínečně nutné rezervovat ubytování. Není ale možné rezervovat pouze ubytování, bez jazykového kurzu.

Nabízíme několik typů ubytování, konkrétní možnosti závisí vždy na jednotlivých destinacích.
Ve všech destinacích nabízíme možnost ubytování u hostitelské rodiny. Dále bývá v nabídce výběr apartmánů a studentských rezidencí, vždy je také možné si pronajmout hotel.

Hostitelská rodina

V souladu s naší filosofií výuky jazyků formou "úplného ponoření" doporučujeme během jazykového pobytu ubytování u hostitelské rodiny. Nejen že se zpravidla jedná o cenově nejdostupnější variantu, ale budete mít možnost konverzovat i ve volném čase a váš pokrok v cizím jazyce bude ještě rychlejší. Budete totiž neustále vystaveni jeho působení a tak jej budete nenásilnou a přirozenou formou procvičovat. Dále se seznámíte i s kulturou a každodenními zvyky obyvatelů země a budete tak moci jazyk studovat opravdu "zevnitř".

Naše hostitelské rodiny jsou pečlivě vybírány naší partnerskou jazykovou školou, která také zajišťuje jejich pravidelné monitorování. Studenti mají možnost se k ubytování vždy vyjádřit, na konci jsou žádáni o krátké zhodnocení hostitelské rodiny. Je tak zaručena nepřetržitá zpětná vazba.

Hostitelské rodiny jsou vybírány pro svou otevřenost a zájem o studenty z jiných zemí a jsou právě tak různorodé jako naši studenti. Hostitelská rodina může být tradiční rodina, matka s dítětem nebo dětmi i bezdětný pár. všechny rodiny však spojuje jejich přátelský přístup ke studentům a komunikace s nimi.

Některé hostitelské rodiny mohou ubytovávat více studentů. Prosíme, vezměte také na vědomí, že v hostitelské rodině zpravidla není dovoleno využívat kuchyni k přípravě vlastních jídel.

Pokud se rozhodnete se ubytovat u hostitelské rodiny, můžete si vybrat z různých typů stravování (bez stravy, pouze snídaně, polopenze nebo plná penze). Snídani si obvykle budete připravovat sami z nachystaných surovin a večeřet budete společně s rodinou. Někdy se ale může stát, že i večeřet budete sami.

Rezidence

Studentské rezidence jsou kolejní ubytovací kapacity univerzit, které jazykové školy využívají během prázdnin. Koleje v zemích na západ od České republiky se ale od českých kolejí, tak jak je známe, liší výrazně vyšším standardem vybavení.

Ubytování ve studentské rezidenci je proto nabízeno převážně v letních měsících. Studentské rezidence se často nacházejí v centru a ubytování v nich vypadá zpravidla následovně

  • jednolůžkový nebo dvoulůžkový pokoj
  • sdílená kuchyň
  • soukromá či sdílená koupelna

Ubytování ve studentské rezidenci doporučujeme především mladším studentům (rezidence mohou být vzhledem ke koncentraci mladých studentů hlučnější), kteří chtějí nezávislé ubytování za rozumnou cenu.

Hostel

Hostely jsou provozovány soukromě, jiné jsou součástí větší organizace jako např. YMCA a existují i řetězce hostelů (Youth Hostel International Organization).

V hostelu si zpravidla můžete vybrat, zda chcete být ubytováni v jedno- nebo vícelůžkovém pokoji. Koupelnu najdete přímo na pokoji nebo na chodbě, často je nabízena i snídaně. V některých případech mají ubytovaní k dispozici kuchyňku, kde si mohou připravit valstní pokrmy.

Obecně je hostel vhodný především pro mladé studenty, kteří chtějí ušetřit. I tak je ubytování v hostelu často dražší než ubytování u hostitelské rodiny, tudíž doporučujeme zvážit i tuto možnost.

Apartmán

V některých destinacích máte možnost si pronajmout celý apartmán. Apartmány jsou zpravidla velmi dobře vybaveny a jejich součástí je soukromá koupelna a plně vybavená kuchyň.

Tato možnost je často nabízena pro delší jazykové pobyty (nad 4 týdny).

Apartmán - studio

Studio je jednopokojový apartmán s kuchyňkou a soukromou koupelnou. Tyto apartmány jsou nabízeny pro jednotlivce a často i pro společně cestující dvojice. 
Hotel
Některé z našich partnerkých jazykových škol vám mohou doporučit vhodné hotely v okolí, další nabízejí i přímou rezervaci ubytování.

Ubytování si můžete zajistit i nezávisle - v takovém případě můžete k rezervaci hotelu využít například portál trivago.

 

Ložní prádlo a ručníky

V téměř všech případech zahrnuje ubytování i zapůjčení ložního prádla a jeho každotýdenní výměnu (pokud tomu tak není, je to v textu výslovně zmíněno). Zpravidla je nutné, abyste si zajistili vlastní ručníky (to se týká především plážkových ručníků v přímořských destinacích). Podrobnosti najdete vždy u popisu konkrétního typu ubytování pro danou destinaci. Popis najdete i v naší cenové nabídce, takže je vždy jasně definováno, jaké služby jsou v ceně obsaženy. 

Jídlo a nápoje

V hosititelských rodinách máte zpravidla na výběr mezi snídaní a polopenzí.(tedy snídaní a večeří). V některých destinacích je nabízena i plná penze (snídaně, obědový balíček a večeře). Obvyklá doba, kdy se rodina schází k jídlu, se liší v závislosti na místních zvyklostech v konkrétní destinaci.

Stejně tak se mohou lišit i stravovací návyky. V Londýně je například pravděpodobné, že na snídani dostanete klobásu s fazolemi (samozřejmě v případě, že nejste vegetariáni), v New Yorku je zase obvyklé snídat müsli s mlékem či koblihu.

V případě, že si budete chtít sami vzít jídlo z ledničky, popř. v ní uskladnit vlastní jídlo, že třeba se nejdříve zeptat. V případě, že budete s jídlem nespokojeni, doporučujeme to nejdříve zmínit hostitelské rodině, popř. osobě na jazykové škole, která je zodpovědná za ubytování. V případě, že nebudete spokojeni, je dobré to zmínit co nejdříve, aby mohla být situace co nejdříve k vaší spokojenosti vyřešena.

Při ubytování v apartmánu, studentské rezidenci nebo hostelu se zpravidla stravujete "na vlastní pěst". Detaily najdete vždy u konrétního typu ubytování u jednotlivých destinací.

Praní prádla

V mnoha ubytovacích zařízeních se nacházejí pračky na mince, popř. je v blízkosti prádelna. U hostitelských rodin můžete zpravidla využívat pračku či Vám rodina vypere. Je možné, že si budete muset obstarat vlastní prací prostředky, popř. za praní prádla uhradit drobnou sumu.

Některý z programů vás zaujal a chcete se dozvědět více? Zavolejte nám na bezplatnou linku

CZ 800 700 605, SK 0800 606 302 nebo nám zanechte své telefonní číslo a my vám zavoláme zpět!

Můžete nás kontaktovat i na našich webových stránkách

Kontakt