Jazykové pobyty v zahraničí
 

 

Nabídka zdarma

Klikněte pro srovnání...

Spočtěte si cenu

 

Od roku 2002

více než 24.000 zákazníků,

spokojenost 98%

Názory našich zákazníků

 

Záruka nejnižší ceny

Pokud najdete nižší nabídku,

uhradíme vám rozdíl v ceně

Naše ceny

 

Jedna z nejprestižnějších

agentur v Evropě

 

Další informace

 

Speciální akce

pro společně cestující přátele a skupiny

 

Zobrazit nabídky

 

Certifikované školy

každou ze škol

jsme osobně navštívili

Vyhledejte si jazykovou školu

 

Osobní cenová nabídka

v pruběhu

dvou pracovních dnů

Požádat o nabídku

 

Každý rok

s námi cestují

studenti z více než 50 zemí

Zkušenosti našich zákazníků

 

110 destinací,

kanceláře v šesti zemích

 

nebo Vám zavoláme zpět!StudyGlobal Jazykové pobyty

Často kladené otázky (FAQ)

Všeobecné otázky

Proč si vybrat právě společnost StudyGlobal?
Věříme, že si naši zákazníci na jazykovém pobytu nejen zlepší znalosti cizího jazyka, ale že zažijí opravdové ponoření do kultury země a získají spoustu zážitků, na které budou dlouho vzpomínat. Proto nabízíme osobní poradenství, s jehož pomocí společně najdeme jazykový pobyt, který by co nejlépe vyhovoval vašim individuálním přáním a potřebám.

Účtujeme Vám stejnou cenu, jakou byste platili, kdybyste si jazykový pobyt objednali přímo u jazykové školy. Dokonce ceny uvádíme i ve stejné měně (např. libra v případě Velké Británie) a vy si můžete vybrat, zda cenu uhradíte v místní měně nebo v EUR.

Všechny školy, se kterými spolupracujeme, jsme také minimálně jedenkrát osobně navštívili a přesvědčili se, že za své peníze dostanete jen ty nejlepší služby.

Jsme členy nezávislých cestovních organizací IALC a ALTO. I naše partnerské jazykové školy jsou členy buď jedné z těchto organizací, popř. jsou certifikovány minimálně jedním významným institutem, relevantním vzhledem ke konkrétnímu jazyku, např. „English UK, Institute Cervantes,…” pro více informací navštivte naši stránku Akreditace.

V čem spočívá princip úplného ponoření?
Naučit se cizímu jazyku neznamená zvládnout pouze gramatiku a umět se dorozumět.

Součástí každého jazyka je i kultura, tradice, lidé, typické pokrmy či hudba. Nejlepším způsobem, jak se naučit cizí jazyk je zažít jej v zemi, kde se jím opravdu mluví. Prožít nějaký čas s místními lidmi, zažít na vlastní kůži jejich kulturu a životní styl.

Princip úplného ponoření znamená, že budete cizímu jazyku vystaveni nepřetržitě, ať již během kurzu či po zbytek dne. Jedná se o nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak zvládnout cizí jazyk.

StudyGlobal byla založena třemi mladými podnikateli, kteří se sami tímto způsobem učili cizí jazyky. I všichni naši zaměstnanci mají za sebou dlouhodobé pobyty v zahraničí. Věříme v tuto výukovou metodu a díky našim osobním zkušenostem, nadšení pro věc i systematickému vzdělávání v oblasti jazykových produktů vám můžeme pomoci vybrat jazykový pobyt, který bude nejlépe odpovídat vašim přáním a potřebám.

Nejsem na jazykový pobyt příliš mladý/starý?
Pro kurzy všeobecné angličtiny platí věková hranice 18 let. Některé školy akceptují i šestnáctileté a sedmnáctileté studenty. 

Pro mladší studenty nabízíme speciální programy od 5 let věku (při pobytu s rodiči) a od 10 -17 let věku (v případě, že studenti cestují samostatně). Přesný věk závisí na konkrétní destinaci.

Člověk není nikdy tak starý na to, aby se začal učit něčemu novému. Našimi zákazníky jsou vysokoškolští studenti i aktivní lidé zralého věku. Právě rozmanitost studentů (věk, národnost, povolání, zájmy) přispívá k neopakovatelnému zážitku z jazykového pobytu.

V některých destinacích nabízíme speciální programy 50+, které jsou vytvořeny pro dospělé studenty nad 50 let se zájmem o kulturu, kteří by rádi spojili jazykový kurz s kulturním programem (místní umění, historie apod.). Pro více informací nás, prosíme, kontaktujte. 

Jaký je průměrný věk studentů?
Zvláštní kurzy pro mladé studenty jsou určeny přímo pro ně a omezeny věkovou hranicí (přesná čísla najdete vždy u konkrétního programu).

V kurzech pro dospělé najdete studenty od 18 do 80 let věku, průměrný věk studentů se pak pohybuje mezi 20 a 30 lety. U kurzů obchodní angličtiny je věkový průměr 25-40 let. 

Jaké národnosti budou ostatní studenti na jazykové škole?
Všeobecně je třeba říci, že spolupracujeme pouze s jazykovými školami, jejichž kurzy navštěvuje rozmanitá národnostní směs studentů. Většina škol spolupracuje s dalšími agenturami na celém světě právě z tohoto důvodu.

I naše agentura v současné době nabízí své služby v sedmi jazykových verzích a každý rok poskytujeme své služby zákazníkům z více než 50 zemí světa. I když tedy více našich zákazníků cestuje do stejné lokality, jsou téměř vždy různých národností. Nicméně, na jazykových školách je v závislosti na umístění a dalších faktorech možné pozorovat určité tendence::

 • Austrálie, Nový Zéland, Havaj a západní pobřeží USA: silné zastoupení studentů z Asie
 • Jižní Amerika, Mexiko - silnější zastoupení studentů ze Severní Ameriky než např. ve Španělsku
 • Malta – silné zastoupení studentů z východní Evropy, Rusů, Němců
 • Londýn – silné zastoupení studentů z Itálie, Francie, Španělska

V případě, že nechcete na jazykové škole potkávat studenty stejné národnosti, doporučujeme vybrat některou ze vzdálenějších destinací (např. Galway, JIžní Afrika). pro individuální poradenství nás, prosím, kontaktujte. V neposlední řadě lze v dnešní době zajistit výhodné letenky i na relativně vzdálená místa.

Co si mám s sebou přinést do výuky?
Především budete potřebovat poznámkový blok a psací potřeby. Velmi doporučujeme i (minimálně kapesní) slovník a gramatický přehled.

Kolik se mohu naučit za jeden měsíc?
Stejně jako u všech procesů zahrnujících učení, nejvíce záleží na člověku - na vás. 

Výraznou roli však hrají i další faktory: typ ubytování (hostitelská rodina x rezidence), intenzita kurzu a čas, který strávíte samostudiem. Pokud budete brát studium vážně, můžete se např ve španělštině z úplného začátečníka vypracovat za jeden měsíc na úroveň na dolní hranici středně pokročilého. Budete schopni komunikovat s místními lidmi, bez problémů cestovat po zemi a fungovat v každodenních situacích, vyžadujících požití španělštiny. Mnoho jazykových škol provádí pravidelné testování, kterým monitorují váš pokrok a případně vás přeřadí do vhodnější úrovně.

S jakým předstihem je nutné rezervovat jazykový pobyt?
Obecně lze říci, že u nás můžete rezervovat i pobyty last minute. Zejména během hlavní sezóny je ale možné, že kurz, o který máte zájem, bude již obsazen, popř. nebude možné vám zajistit ubytování.  Proto doporučujeme jazykový pobyt rezervovat nejméně 6 týdnů předem. V případě, že máte speciální požadavky, doporučujeme rezervovat s ještě o něco větším předstihem. Zejména hostitelské rodiny, které bydlí blízko školy, jsou obsazované jako první. 

Mohu v průběhu jazykového pobytu pracovat?
V případě, že chcete v místě jazykového pobytu pracovat, budete v každém případě potřebovat příslušný úřední doklad (příslušné vízum, pracovní povolení).

V Cambridgi a Brightonu se můžete zapsat do školního Jobclubu. V případě, že máte právo pracovat v Británii (platí pro občasny všech členských států EU), škola vám pomůže s nalezením práce na částečný úvazek. Čím je jazykový pobyt delší, tím máte větší šanci nalézt zaměstnání.

V USA zpravidla nebudete moci pracovat. V USA nabízíme program stáží, které jsou však neplacené.

V Austrálii nabízíme program Work & Travel, jehož součástí je i časově omezené pracovní povolení.

V dalších zemích nabízíme nejrůznější programy stáží či dobrovolnické práce. Podmínkou účasti v těchto programech je zpravidla nejméně čtyřtýdenní jazykový kurz na naší partnerské jazykové škole před započetím programu. Pokud máte v úmyslu na jazykovém pobytu i pracovat, v každém případě vám doporučujeme se nejdříve poradit s našimi konzultanty.

 

Ubytování

Bude v hostitelské rodině další student stejné národnosti?
Prosíme, vezměte na vědomí, že učiníme vše proto, abyste v hostitelské rodině nebyli ubytováni s dalším studentem stejné národnosti. Nicméně, v sezóně se může stát, že to z kapacitních důvodů nebudeme moci zajistit. U některých destinací (např. Malta) můžete za příplatek mít stoprocentní jistotu, že budete v hostitelské rodině jediní své národnosti. 

Jaké nabízíte možnosti ubytování?
Ve všech destinacích nabízíme ubytování v hostitelských rodinách. V závislosti na konkrétní lokalitě pak nabízíme další možnosti, jako např. studiové apartmány, koleje apod. Další informace naleznete v oddílu věnovaném ubytování (LINK)

Jakým způsobem je garantována kvalita ubytování?
V každé z našich více než 60 destinací funguje síť 150-200 hostitelských rodin a další alternativní možnosti ubytování, za jejichž výběr a motivování jsou zodpovědny partnerské jazykové školy.

Právě proto navštěvujeme každou z našich partnerských jazykových škol - abychom se mohli ujistit, že jejich standardy vyhovují našim požadavkům. Ty se týkají zejména neustálého monitorování kvality ubytování v hostitelských rodinách. Pro další informace navštivte naši stránku, věnovanou ubytování.

Je možné ubytování dvojice/páru v jedné hostitelské rodině?
Obvykle to není žádný problém. V některých destinacích je možné, že nebude možné zajistit dvoulůžkový pokoj, popř. je společné ubytování povoleno pouze sezdaným párům. Pro informace o konkrétní destinaci nás, prosíme, kontaktujte.

Je možné rezervovat pouze ubytování, bez jazykového kurzu?
Vzhledem k tomu, že se specializujeme na jazykové pobyty, nabízíme pouze ubytování v kombinaci s jazykovým kurzem.

Jedinou výjimku představuje případný doprovod studenta kurzu (viz následující otázka).

Mohu si rezervovat ubytování bez kurzu, pokud cestuji jako doprovod studenta, který si kurz rezervoval?
Většina našich partnerských jazykových škol nabízí ubytování pouze v kombinaci s jazykovým kurzem.

Nicméně, v konkrétních případech (zejména mimo sezónu) je pravděpodobné že bude možné zajistit ubytování i pro doprovod studenta. Tuto možnost však není možné dopředu garantovat. Pro více informací prosím kontaktujte náš poradenský tým.

V případě, že si vyberu ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, budu ubytován s dalším studentem nebo s členem rodiny?
Téměř s jistotou budete ubytováni v pokoji společně se studentem stejného pohlaví a jiné národnosti. Nicméně nebudete NIKDY sdílet pokoj s členem hostitelské rodiny.

Jak si mám představit typickou hostitelskou rodinu?
Navzdory obecnému přesvědčení se nejedná o chudé rodiny, které si tímto způsobem snaží pouze přivydělat. Spíše naopak: naše hostitelské rodiny mají nejrůznější charakter, ale jedno je spojuje: jedná se o otevřené a zvídavé osoby, které se rády seznamují s novými lidmi z jiných kultur. K tomu mají v domě jeden nebo dva pokoje pro hosty, které nechtějí nechat po celý rok prázdné. Více informací najdete na naší stránce věnované ubytování.

Jak je to se stravováním u hostitelské rodiny?
V některých destinacích je možné rezervovat pouze možnost snídaně nebo plné penze, v jiných destinacích nabízíme všechny obvyklé varianty (bez stravy, snídaně, pouze snídaně, polopenze, plná penze). Rádi bychom vás upozornili na to, že stravovací zvyky se v každé zemi poněkud liší. Jídla dostanete vždy dost, je ale třeba mít na paměti, že jste u hostitelské rodiny v podstatě na návštěvě. Navíc je zkušenost s místním stravováním součástí vašeho zážitku z jazykového pobytu. 

Lze u hostitelské rodiny ubytovat celou rodinu?
Ano, zpravidla je to možné, a to u všech destinací. Nicméně tyto kapacity jsou v některých případech omezené. V každém případě proto doporučujeme včasnou rezervaci. 

Můžete zajistit ubytování u hostitelské rodiny se soukromou koupelnou?
Ano, u většiny destinací jsme schopni zařídit ubytování v jednolůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Tyto kapacity jsou však limitované a doporučujeme v tomto případě včasnou rezervaci.

Je ubytování dětí v hostitelské rodině levnější?
Není možné zajistit slevy pro děti ubytované v hostitelských rodinách. Pro hostitelskou rodinu znamená dítě více starostí, neboť je v jejich případě třeba zvláštní opatrnosti a dozoru.

Která varianta ubytování je cenově nejvýhodnější?
Nejvýhodnější z hlediska poměry ceny a poskytnutých služeb (možnost si prakticky neustále procvičovat jazyk i mimo školu) je jednoznačně hostitelská rodina, která je u většiny destinací i nejlevnější variantou ubytování vůbec.

Jak si mám naplánovat příjezd a odjezd? 
Obvykle studenti přijíždějí v neděli v odpoledních hodinách a odjíždějí v sobotu před polednem. V některých destinacích si můžete rezervovat ubytování navíc, pokud chcete přijet dříve nebo odjet později. Pro informace o konkrétní destinaci se obraťte na náš poradenský tým.

Mohu si rezervovat ubytování v hostitelské rodině ještě před začátkem kurzu?
Ve většině destinací je to možné. Prosíme, pro informace o konkrétní destinaci kontaktujte náš poradenský tým. Doporučujeme i včasnou rezervaci, neboť počet hostitelských rodin je omezený. 

Kde si mohu prát prádlo?
Některé rodiny vám za malý příplatek prádlo vyperou. Jiné vám umožní používat jejich prací pračku, prací prostředky si zajišťujete sami. V případě apartmánů a rezidencí je k dispozici prádelna přímo v areálu nebo v blízkosti objektu.

 

Jazykové kurzy

Mohu v průběhu jazykového pobytu přestoupit do jiného typu kurzu? 
Obvykle to není žádný problém, pokud jsou ve vámi vyhlédnutém kurzu volná místa. Obvykle je jednodušší přestoupit na kurz s vyšší hodinovou dotací (kde musíte doplácet) než na kurz s nižší hodinovou dotací. Cena zaplacená za kurz je jednoduše převedena na jiný kurz. V případě, že je vámi vybraný kurz dražší, bude vám vystavena faktura na cenový rozdíl mezi oběma kurzy.

V případě, že absolvujete jazykový pobyt na vízum, mohou být možnosti změny kurzu omezené (týká se např. USA).

V případě, že mi kurz připadá příliš snadný nebo příliš obtížný, je možné přestoupit do jiné úrovně?
Ano, je to možné. Jednoduše se poraďte se svým učitelem, který pak informaci předá řediteli výuky. S jejich souhlasem se budete moci přesunout do jiné úrovně. Tato možnost neplatí pro kurzy, kde je vyžadována vstupní úroveň (např. kurzy obchodní angličtiny).

Jaká je minimální možná délka jazykového pobytu? 
Většina škol nabízí nejkratší kurzy v délce 2 týdny. Někdy je možné rezervovat jazykový pobyt i jen na jeden týden. Informace o min. délce kurzu najdete vždy na webové stránce.

Kolik lekcí týdně má jazykový kurz?
Intenzita kurzů je velmi různá. Většina škol navrhuje minimálně tři základní varianty s intenzitou od 16 do 30 lekcí týdně. Vždy si, prosíme, pozorně přečtěte informace na našich webových stránkách. Další informace najdete i v našem obecném popisu jazykových kurzů.

Jak dlouho trvá jedna lekce?
Délky lekcí si školy určují samy, pohybují se mezi 45-60 minutami.

Kolik studentů je v jedné skupině?
V případě, že zvolíte klasický skupinový kurz, pohybuje se počet studentů mezi 10-15, v závislosti na konkrétní destinaci a ročním období. Některé jazykové školy nabízejí i speciální kurzy v mini-skupinách o max. 6 studentech. Dále si můžete rezervovat i individuální výuku či výuku ve dvojicích, opět v závislosti na konkrétní destinaci a ročním období.

Potřebuji pro přijetí do kurzu určité vstupní znalosti?
Většina námi nabízených kurzů je určena i pro úplné začátečníky. V případě, že kurz vyžaduje určité vstupní znalosti, je to vždy výslovně uvedeno u jeho popisu. V některých případech začínají úplní začátečníci ve speciálních termínech (v takovém případě je obvykle najdete v sekci termíny kurzů a státní svátky).

V kolika úrovních pokročilosti jsou kurzy nabízeny?
Každá škola má vlastní systém úrovní, ale většina systémů je založená na Evropském Referenčním Rámci.

Musím absolvovat 100% výuky?
Doporučujeme, abyste výuku nevynechával, pokud to není nezbytně nutné. V některých destinacích je dodržení min. 80% docházky podmínkou udělení víza. Ve většině destinací také musíte splnit docházku na 80-90%, abyste obdrželi certifikát o absolvování kurzu, který vám může pomoci v budoucí kariéře.

Je možné jazykový pobyt financovat ze stipendia?
V zásadě to možné je, ale přímo na námi nabízené kurzy žádná stipendia vypsána nejsou. Pobyt je ale možné financovat například ze strukturálních fondů – programu vzdělání pro konkurenceschopnost. V případě, že hledáte kurz, který by splňoval určité podmínky, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Dostanu na konci kurzu certifikát?
Za předpokladu, že jste dodržel předepsanou docházku, dostanete certifikát od naší partnerské jazykové školy, který potvrzuje délku absolvovaného kurzu a úroveň, které jste dosáhl. Tento certifikát je ale pouze vystavený od školy, a tedy neoficiální. Pro více informací o oficiálně uznávaných certifikátech navštivte stránku o jazykových zkouškách.

Budu si muset po příjezdu koupit učebnici?
Většina škol vám výukové materiály zapůjčí - zdarma nebo na vratnou kauci. V případě, že je třeba si zakoupit učebnici, najdete tuto informaci v naší cenové nabídce.

Kdy jazykové kurzy začínají?
Do kurzů je zpravidla možné nastoupit vždy v pondělí; pokud je pondělí státní svátek, pak v úterý. Některé jazykové školy mají nástupní termíny určené v několikatýdenních rozestupech. Speciální kurzy (přípravy na jazykové zkoušky apod.) obvykle probíhají dvakrát až třikrát ročně.

Budou mi kompenzovány dny v týdnu, na které připadají státní svátky?
Pokud není výslovně určeno jinak, odpadnuvší skupinová výuka vám obvykle kompenzována nebude. Individuální výuka je zpravidla nahrazována.

Je možné za absolvování jazykového pobytu získat kredity do vysokoškolského studia
V mnohých případech to možné je. Nejdříve je nutné navštívit studijní oddělení, popř. oddělené jazykové výuky, kde vám poskytnou podrobné informace. Obvyklým procesem je přezkoumání kvality školy a někdy je vyžadováno i potvrzení, že kurz probíhá v místním jazyce (můžeme zajistit).

Jakou úroveň kurzu bych si měl(a) vybrat?
Po příjezdu absolvujete rozřazovací test a na základě jeho výsledků budete zařazen do vhodné úrovně pokročilosti.

Jak dlouhý by měl být jazykový pobyt?
To záleží na tom, jakého pokroku chcete dosáhnout. K dosažení další úrovně obvykle potřebujete tři až pět týdnů intenzivního kurzu (20-25 lekcí týdně). Za 8-12 týdnů se můžete posunout z úrovně mírně pokročilý na úroveň pokročilý.

Mohu absolvovat i opravdu dlouhodobý jazykový pobyt? 
Ano, většina našich partnerských jazykových škol dokonce nabízí slevy na dlouhodobé jazykové pobyty o délce 24, 36 a více týdnů. 

Rád bych se zaměřil(a) na lékařství, právo atd. v daném jazyce. Je to možné? 
Ano, nabízíme i specializované programy, a to několik druhů. Některé z našich partnerských jazykových škol nabízejí např. kurzy zaměřené na obchodní jazyk. Další možností je doplňková individuální výuka, v jejímž rámci se zaměříte na určitou oblast jazyka. Prosíme, kontaktujte nás, pomůžeme Vám vybrat ten nejvhodnější program právě pro Vás.

Jak vypadá typický den na jazykové škole? 
Na většině škol začíná výuka mezi osmou a devátou hodinou ranní. Studenti i učitelé se obvykle scházejí o několik minut dříve a společně pijí kávu nebo čaj. Pokud si vyberete standardní kurz, výuka končí v poledne. V případě, že absolvujete intenzivní kurz, výuka zpravidla pokračuje i část odpoledne. Během sezóny je možné, že bude výuka probíhat v odpoledních hodinách - v takovém případě je to uvedeno u popisu kurzu.

Pro zpestření výuka příležitostně probíhá i mimo učebny, v zahraně, kavárně či parku.

Odpoledne a večer se pak budete moci účastnit kulturních, společenských či sportovních aktivit, nabízených školou.

 

Jazyková škola

Jaké kvalifikace mají lektoři na jazykových školách?
Všichni učitelé jsou vysokoškolsky vzdělaní rodilí mluvčí, kterí vlastní oficiální kvalifikaci, opravňující je vyučovat cizince svému rodnému jazyku. Všichni mají za sebou delší praxi s výukou jazyka. Dalšími kritérii výběru lektorů je jejich schopnost studenty zaujmout, motivovat a reagovat na možné kurltuní rozdíly.

Nachází se přímo na škole kontaktní osoba, která mluví česky? 
Obvykle ne. Zaměstnanci našich partnerských škol jsou ale speciálně vyškoleni, aby Vám v případě jakýchkoliv problémů pomohli i přes jazykovou bariéru. Kdykoliv během jazykového pobytu můžete samozřejmě kontaktovat i přímo společnost StudyGlobal - z většiny zemí dokonce na bezplatné zákaznické lince (viz sekce kontakty)

Organizuje jazyková škola víkendové výlety? 
O víkendu organizuje většina jazykových škol výlety na různá místa země. Výlety mohou mít nejrůznější charakter: od prohlídek města přes návštěvu sportovního zápasu až po táboření v odlehlých končinách, čímž výčet rozhodně nekončí. V případě, že budete mít zvláštní přání, můžete kontaktovat zástupce školy a požádat ho o pomoc s organizací vašeho vlastního výletu.

 

Ceny a náklady

Rád bych jazykový pobyt rozdělil mezi dvě destinace ve stejné zemi. Jak to ovlivní náklady?
Některé z našich partnerských jazykových organizací provozují více jazykových škol relativně blízko sebe. V takovém případě Vám bude výuka účtována tak, jako byste ji absolvovali na jednom místě. V jinýách případech spolu školy v jedné zemi nejsou v kontaktu, pak je nutné platit na každé škole zvlášť a uhradit i registrační poplatky, které si jednotlivé školy účtují. Pro informace o konkrétní kombinaci destinací nás, prosíme, kontaktujte.

Rád bych jazykový pobyt prodloužil, jaké budou dodatečné náklady?
Uhradíte pouze cenu za tzv. "týdny navíc", která je výrazně výhodnější než běžná cena (konkrétní částky najdete u cen jednotlivých destinací).

Kolik budu přibližně potřebovat kapesného?
Stejně jako v Čechách se životní náklady liší i v závislosti na vašem životním stylu a aktivitách, které chcete podnikat. Níže naleznete doporučené částky, ze kterých je vhodné vycházet v případě, že chcete denně obědvat, potřebujete jezdit veřejnou dopravou a chcete se účastnit menších aktivit, jako například návštěva kina nebo diskotéky, či odpoledních výletů.

Zpravidla platí, že v turistických a velkých městech je dráž než v menších městech stranou turistického ruchu.

 • Velká Británie: GBP 120 / týden (Londýn 250)
 • USA: USD 150 / týden (New York 250)
 • Francie: EUR 180 / týden (Paříž 220)
 • Španělsko: EUR 130 / týden
 • Itálie: EUR 180 / týden
 • Německo: EUR 120 / týden (Mnichov 150)
 • Kanada: CAD 150 / týden
 • Malta: EUR 140 / týden (v hlavní sezóně až 170)
 • Austrálie: AUD 150 / týden
 • Nový Zéland: NZD 170 / týden
 • Rusko: RUB 5000 / týden
 • Irsko: EUR 150 / týden
 • JAR: ZAR 1000 / týden
 • Čína: CNY 2000 / týden
 • Mexiko:
 • Venezuela:
 • Chile:
 • Ekvádor:
 • Kostarika:
 • Guatemala:
 • Kuba:

Jak mohu za jazykový pobyt zaplatit?
Poté, co obdržíte potvrzení o rezervaci, můžete provést platbu zálohy (v odůvodněných případech celé částky) převodem na náš účet v Německu, popřípadě prostřednictvím kreditní karty či služby PayPal (poslední dně možnosti za poplatek). Pro podrobnosti prosím kontaktujte naše poradce pro jazykové pobyty.

Proč je váš směnný kurz vyšší než ten, který je možný najít na internetu?
Směnné kurzy které najdete na internetu se týkají tzv. "Interbank rate", teoretickou hodnotu, která je kalkulována na finančním trhu. V situaci, kdy kupujete u banky měnu, je třeba uhradit servisní poplatek a navíc bude kurz vždy poněkud méně výhodný. Toto je třeba zahrnout do našich kurzů, které každý týden aktualizujeme.

V případě že máte pocit, že Vám Vaše banka nabízí lepší směnný kurz, můžete cenu jazykového pobytu uhradit i přímo v USD nebo GBP.

Je možné uhradit cenu jazykového pobytu v českých korunách?
Ve společnosti StudyGlobal jsme hrdí na to, že můžeme nabízet jazykové pobyty za ceny, jaké si účtují i naše partnerské jazykové školy, tedy bez jakýchkoliv příplatků za zprostředkován. Proto jsou naše ceny velmi transparentní.

Všechny jazykové pobyty je také možné uhradit v EUR. Částku v EUR určujeme dle našeho vnitřního směnného kurzu, který kalkulujeme každý týden znovu podle aktuálního vývoje měn.

V případě, že nechcete platit v EUR (přeshraniční převod v EUR umožňují v ČR všechny banky), můžete cenu uhradit v GBP nebo USD. Platba v českých korunách v současné době není možná.

V případě, že se rozhodnu z jazykového pobytu odjet dříve, mám nárok na vrácení peněz?
Dle našich Obchodních podmínek není možné vracet již uhrazenou cenu jazykového pobytu, pokud je tento zrušen v okamžiku příjezdu, popř. pokud se zákazník rozhodne jej předčasně ukončit.

Ve výjimečných případech (např. závažné rodinné důvody) je však možné navrácení části ceny či vystavení poukazu na zbývající částku.

Který kurz/která destinace jsou nejlevnější?
Všechny jazykové pobyty, které nabízíme, se rozhodně vyplatí. Ceny jsou však ovlivněné i turistickou atraktivitou destinace a místními životními náklady.

Pro studenty, kteří se chtějí za cenově výhodných podmínek učit angličtinu, proto doporučujeme destinace na jihu Anglie (např. Bournemouth), popř. Maltu. V případě španělštiny je cenově výhodná Granada nebo Sevilla. Ve Francii doporučujeme město Montpellier a v německu Berlín.

Všechna tato města mají relativně nízké životní nákaldy a proto jsou zde i jazaykové kurzy levnější.

Další informace najdete pod následujícím bodem "Jak mohu ušetřit při výběru jazykového pobytu?"

Jak mohu při výběru jazykového pobytu ušetřit?
Nejezděte v hlavní sezóně. Ceny jsou mimo sezónu v některých destinacích až o 20% nižší a budete s větší pravděpodobností ubytováni blízko jazykové školy. V době, kdy v Anglii probíhá hlavní sezóna, je možné výhodněji studovat např. v JAR.

Sledujte naše speciální nabídky - jdou pravidelně aktualizovány a najdete zde nejrůznější slevy, ať již na jazykový kurz nebo určité speciální kombinace.

Rezervujte / jeďte ve dvou – v případě, že naši společnost doporučíte známému, který si také rezervuje jazykový pobyt, dostane slevu 5% na cenu kurzu. V případě, že se rozhodnete jet do stejné destinace, můžete si rezervovat ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, které je levnější.

Vyberte si některou z méně turisticky exponovaných destinací, ve které jsou i nižší životní náklady. Vezměte v úvahu, že hlaví města jsou zpravidla dražší než zbytek země (Výjimkou v tomto ohledu je Berlín), což platí i pro ceny kurzů a další související náklady během jazykového pobytu. Není třeba jet přímo do Londýna nebo Paříže, i v menších městech potkáte nové přátele, díky nimž si přivezete neopakovatelné zážitky.

Sledujte směnné kurzy, zejména USD a GBP. Finanční krize měla a má vliv na jednotlivé finanční trhy i na vztah jednotlivých měn. V současné době například Evropané těží z výhodného kurzu EUR (a to platí i pro českou korunu) vůči libře i americkému dolaru. V souvislosti s nejrůznějšími speciálními nabídkami letenek můžete tak jazykový pobyt v USA vyjít levněji než např. na Maltě. Díky tomu, že nabízíme jazykové pobyty za originální ceny našich partnerských jazykových škol, můžete si sami spočítat, co se vám vyplatí.

V případě, že se chystáte na dlouhodobější jazykový kurz, prostudujte nabídku vzdálenějších destinací. Relativně dražší let (který ale díky nejrůznějším speciálním nabídkám leteckých společností vůbec nemusí být tak drahý, jak si možná myslíte) bude při delším a jazykovém pobytu vyvážen nízkou cenou kurzu i nízkými životními náklady. Například šestitýdenní skupinový kurz (20 lekcí týdně) v Madridu stojí 1190 EUR, přičemž 6 týdnů mnohem efektivnější individuální výuky (20 lekcí týdně) ve městě Antigua (Guatemala) stojí pouze 810 USD (tedy cca 570 EUR). Další finance ušetříte díky nesrovnatelně nižším životním nákladům.

Zaměřte se na destinace, do kterých létají nízkonákladové letecké společnosti. Někdy se vyplatí prostudovat i jiné typy dopravy, např. vlakem či autobusem.

 

Cesta

Zařídíte i letenky?
Společnost StudyGlobal se bohužel nezabývá rezervací letenek. Tuto aktivitu ponecháváme na Vás, vy si však můžete samostatně vybrat z mnoha akčních nabídek tu nejvýhodnější. Doporučení a tipy najdete na stránce Letenky. Doporučujeme Vám sledovat i nejrůznější akce našich partnerských serverů.

Můžete mi pomoci najít výhodné lety?
Další informace najdete na naší stránce Letenky, která obsahuje odkazy na naše partnerské servery. U těch doporučujeme sledovat akční nabídky, jejichž využitím můžete výrazně učetřit na nákladech za cestu.

Nabízíte doprovod nezletilých studentů během cesty? 
Soustředíme se spíše na vlastní jazykové pobyty, proto nenabízíme cestu s doprovodem. Můžete si u nás ale rezerovat letištní transfer po příjezdu a před odjezdem.

Jak se dostanu z letiště na místo ubytování?
Téměř všechny školy nabízejí transfer. V závislosti na konkrétní destinaci transfer provádí jazyková škola, hostitelská rodina, popřípadě najatá firma.

U několika málo destinací je transfer při příjezdu zahrnut již v ceně ubytování.

Od nás dostanete informace, jak se dostat z místa příjezdu k jazykové škole veřejnou dopravou, popř. taxislužbou.

V kterých případech potřebuji studentské vízum?
Pro to, zda potřebujete vízum, je rozhodující více faktorů: vaše národnost, cíl jazykového pobytu, délka jazykového pobytu a intenzita výuky. přesné informace najdete na stránce Víza.

Co se stane v případě, že mi vízum nebude uděleno?
Dle našich Obchodních podmínek platí následující: v případě odmítnutí udělení víza ambasádou v České republice vám bude navrácena část ceny jazykového pobytu (celková cena mínus rezervační poplatky a až 25% celkové ceny).

Cena vám bude navrácena po předložení dokladu o odmítnutí udělení víza od ambasády.

Další možností je za nevelký manipulační poplatek rezervovat jiný jazykový pobyt, na který eventuelně nebudete vízum potřebovat (v závislosti na dostupnosti).

V každém takovém případě postupujeme individuálně a snažíme se nalézt řešení, které by vyhovovalo oběma stranám. V některých případech je například možné vrátit větší část ceny, nemůžeme to ale garantovat.

Jsou v ceně jazykového pobytu zahrnuty výlety a společenské aktivity?
Jazyková škola nabízí nejrůznější aktivity, jako např. sportovní odpoledne, filmové večery, popř. výlety k místním památkám. Organizace těchto aktivit je převážně bezplatná. Další náklady, které souvisejí s dopravou či náklady na vstup, hradí studenti sami.

Podrobnosti o týdenním programu aktivit jsou vypsány na viditelném místě v jazykové škole.

V případě některých zvláštních balíčků, např. Kurzu pro mladé studenty, jsou v ceně zahrnuty i náklady na vstupy a dopravu.

 

Bezpečnost a pojištění

Je nebezpečné cestovat do JAR, Číny, Ruska nebo Jižní Ameriky?
Tuto otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Statisticky nebezpečné je například i přecházení přechodu, přesto jej všichni dnes a denně postupujeme. U těchto zemí je zkrátka důležitá určitá míra opatrnosti, která platí pro všechna místa, jejichž každodenní kulturu důkladně neznáte.

Všechny naše partnerské jazykové školy se nacházejí v "dobrých" čtvrtích a v jejich okolí je bezpečno.

Doporučujeme všeobecně větší opatrnost, než na jakou jsme pravděpodobně zvyklí ze střední Evropy. Přesto jsme přesvědčeni, že zkušenost s novou řečí, kulturou a novými lidmi za to stojí.

Pro aktuální doporučení týkající se cesty, možných zdravotních rizik a podobně kontaktujte prosím ministerstvo zahraničí. U destinací, které díky kulturním rozdílům vyžadují větší míru opatrnosti (týjá se např. JAR) obdržíte ještě před odjezdem podrobná doporučení od jazykové školy.

Vezměte, prosíme, v úvahu, že jsou školy zodpovědné za 150 - 300 studentů týdně. V případě, že by nebyli schopné studentům zajistit bezpečné prostředí, školy by velmi rychle ztratily zákazníky.

Je v ceně jazykového pobytu zahrnuto pojištění?
Pojištění je automaticky zahrnuto pouze u nezletilých studentů (upozorňujeme Vás na to v každé cenové kalkulaci).

Zletilí studenti u nás mohou zakoupit balíček zdravotního a cestovního pojištění. Doporučujeme se vám před jazykovým pobytem ujistit, že jste dostatečně pojištěni, předejdete tak možným komplikacím.

Některý z programů vás zaujal a chcete se dozvědět více? Zavolejte nám na bezplatnou linku

CZ 800 700 605, SK 0800 606 302 nebo nám zanechte své telefonní číslo a my vám zavoláme zpět!

Můžete nás kontaktovat i na našich webových stránkách

Kontakt